Publiczność zamknięta w bańkach. Czy tak wyglądają koncerty przyszłości?

Koncerty
Publiczność zamknięta w bańkach. Czy tak wyglądają koncerty przyszłości?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pandemia rewolucjonizuje podejście do wielu tematów. Duże skupiska ludzi, tłok i ciasnota – to wszystko, czego obecnie powinniśmy się wystrzegać. Jaka przyszłość czeka koncerty i festiwale?

Pionierem w bezpiecznym koncertowaniu w pandemii stał się zespół The Flaming Lips, który ma na swoim koncie już trzy wydarzenia w plastikowych, dmuchanych bańkach. To, co dla jednych brzmi jak obłęd, dla drugich niesie nadzieję na powrót koncertów i innych wydarzeń kulturalnych.

The Flaming Lips zagrali w bańkach po raz pierwszy w talk-show Stephena Colberta. Był to czas początków pandemii – czerwiec 2020 roku. Kolejna próba, podczas małego koncertu już z publicznością, miała miejsce w październiku. Sukces obu wydarzeń zainspirował muzyków do zagrania dużego koncertu.

Impreza odbyła się pod koniec stycznia 2021 r. w Oklahomie. Zarówno muzycy, jak i zgromadzona publiczność umieszczeni byli w dmuchanych bańkach. W każdej ze 100 kul znajdowała się butelka wody, ręcznik oraz tabliczki do komunikacji z obsługą wydarzenia. Można było zgłosić konieczność wyjścia do toalety, dopompowania świeżego powietrza czy zbyt wysoką temperaturę w kuli. Poza bańką obowiązywał nakaz noszenia maseczek.

W każdej kuli mogło przebywać jednorazowo do 3 osób i zamontowane były głośniki wysokich częstotliwości, co rozwiązywało problem wygłuszania dźwięku. Wydarzenie zostało bardzo entuzjastycznie przyjęte zarówno przez muzyków, jak i uczestników koncertu. Organizatorzy zapewniają, że to rozwiązanie niezwykle bezpieczne. Być może to jedyna szansa na powrót koncertów na żywo.

Zdj. główne: Viktor Forgacs/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Ćwiczenia i dieta – ważne elementy odchudzania
Ćwiczenia i dieta – ważne elementy odchudzania
Odkryj prawidłowe metody łączenia ćwiczeń i diety, aby efektywnie schudnąć. Dowiedz się, dlaczego obie te elementy są kluczowe w procesie odchudzania i jak zastosować je w praktyce.
Czy kredki akwarelowe są dobrym wyborem dla początkujących rysowników?
Czy kredki akwarelowe są dobrym wyborem dla początkujących rysowników?
Dowiedz się, dlaczego kredki akwarelowe mogą być doskonałym wyborem dla początkujących rysowników. Przyjrzymy się ich własnościom, jakości oraz łatwości użycia.
Jak darmowe testy psychologiczne mogą pomóc w wykryciu objawów depresji i choroby dwubiegunowej
Jak darmowe testy psychologiczne mogą pomóc w wykryciu objawów depresji i choroby dwubiegunowej
Dowiedz się, jak darmowe testy psychologiczne mogą być użytecznym narzędziem w wykrywaniu objawów depresji i choroby dwubiegunowej. Przeczytaj i podejmij pierwsze kroki ku zdrowiu psychicznemu.
Ostatnie wpisy