Womenhobby > Muzyka > Koncerty > Publiczność zamknięta w bańkach. Czy tak wyglądają koncerty przyszłości?
Koncerty

Publiczność zamknięta w bańkach. Czy tak wyglądają koncerty przyszłości?

Pandemia rewolucjonizuje podejście do wielu tematów. Duże skupiska ludzi, tłok i ciasnota – to wszystko, czego obecnie powinniśmy się wystrzegać. Jaka przyszłość czeka koncerty i festiwale?

Pionierem w bezpiecznym koncertowaniu w pandemii stał się zespół The Flaming Lips, który ma na swoim koncie już trzy wydarzenia w plastikowych, dmuchanych bańkach. To, co dla jednych brzmi jak obłęd, dla drugich niesie nadzieję na powrót koncertów i innych wydarzeń kulturalnych.

The Flaming Lips zagrali w bańkach po raz pierwszy w talk-show Stephena Colberta. Był to czas początków pandemii – czerwiec 2020 roku. Kolejna próba, podczas małego koncertu już z publicznością, miała miejsce w październiku. Sukces obu wydarzeń zainspirował muzyków do zagrania dużego koncertu.

Impreza odbyła się pod koniec stycznia 2021 r. w Oklahomie. Zarówno muzycy, jak i zgromadzona publiczność umieszczeni byli w dmuchanych bańkach. W każdej ze 100 kul znajdowała się butelka wody, ręcznik oraz tabliczki do komunikacji z obsługą wydarzenia. Można było zgłosić konieczność wyjścia do toalety, dopompowania świeżego powietrza czy zbyt wysoką temperaturę w kuli. Poza bańką obowiązywał nakaz noszenia maseczek.

W każdej kuli mogło przebywać jednorazowo do 3 osób i zamontowane były głośniki wysokich częstotliwości, co rozwiązywało problem wygłuszania dźwięku. Wydarzenie zostało bardzo entuzjastycznie przyjęte zarówno przez muzyków, jak i uczestników koncertu. Organizatorzy zapewniają, że to rozwiązanie niezwykle bezpieczne. Być może to jedyna szansa na powrót koncertów na żywo.

Zdj. główne: Viktor Forgacs/unsplash.com

Polecane wpisy
KoncertyMuzyka

Jak wybrać idealny koncert do swojego gustu muzycznego?

Przeczytaj nasz przewodnik i dowiedz się, jak dopasować koncert do swoich muzycznych preferencji. Wybierz koncert, który spełni Twoje oczekiwania i zapewni niezapomniane wrażenia.
Czytaj więcej
KoncertyMuzyka

Od Mozarta do Rock'n'Rolla: Historyczne Echa Koncertów

Od Mozartowych arcydzieł po rock’n’rollowe rewolucje – przegląd historii koncertów
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *