Malowanie antystresowe, czyli jak w kreatywny sposób możesz się odprężyć

Malowanie
Malowanie antystresowe, czyli jak w kreatywny sposób możesz się odprężyć
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ostatnio na rynku plastycznym pojawiła się nowa propozycja – obrazy do samodzielnego malowania. Jest to wspaniała możliwość własnoręcznego wykonania dzieła sztuki nawet w przypadku, gdy uważamy, że nie posiadamy do tego talentu.

To, że obcowanie ze sztuką ma właściwości terapeutyczne, wiadomo od dawna. Od kilku lat ogromnie popularne są kolorowanki dla dorosłych, teraz dostępne niemal w każdej księgarni czy sklepie papierniczym. Do tego wystarczy zestaw kredek lub flamastrów i mamy odstresowujące zajęcia na co najmniej kilka, kilkanaście wieczorów.

Gotowe podobrazia i płótna mają już naszkicowany obraz a kolory, których powinniśmy użyć, są dokładnie oznaczone za pomocą numerów. Dzięki temu, przy pomocy farb, wody i pędzelka stworzysz dzieło sztuki, które przyozdobi salon, sypialnię czy korytarz w domu Twoim lub Twojej rodziny czy przyjaciół, jeśli im go podarujesz.

Wzorów i możliwości jest mnóstwo, ceny zaczynają się mniej więcej od 29 złotych za gotowe podobrazie z np. naszkicowaną już mandalą. Możesz wybierać wśród wzorów geometrycznych, abstrakcji, przedstawień figuralnych, portretów, pejzaży czy kopii znanych i popularnych obrazów. Kto wie, może dla Ciebie będzie będzie to tylko trening przed samodzielnym tworzeniem?

Przeczytaj też: Bezglutenowe, niskokaloryczne i smaczne. Poznaj przepis na zdrowe ciasteczka

Zdjęcie główne: Rifgi Ali Ridho/ unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak czyścić i dbać o pędzle do makijażu?
Jak czyścić i dbać o pędzle do makijażu?
Każda wielbicielka makijażu ma swoje ulubione pędzle. Czy pamiętasz o tym, żeby odpowiednio dbać o ich pielęgnację? To bardzo ważne. Sprawdź, jak robić to poprawnie.
Co warto wiedzieć o maści końskiej?
Co warto wiedzieć o maści końskiej?
Z dna szafki z lekami na maść końską - czy wiesz na czym polega jej działanie i do czego jest najczęściej używana? Odkryj świat naturalnych kremów do ciała.
W którym miejscu w rowerze należy umieścić lampki rowerowe?
W którym miejscu w rowerze należy umieścić lampki rowerowe?
W tym artykule dowiesz się, gdzie najlepiej zamontować lampki rowerowe, aby zapewnić sobie maksymalne bezpieczeństwo podczas jazdy.
Ostatnie wpisy