Jak czyścić i dbać o pędzle do makijażu?

Makijaż i moda
Jak czyścić i dbać o pędzle do makijażu?
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Każda wielbicielka makijażu ma swoje ulubione pędzle. Czy pamiętasz o tym, żeby odpowiednio dbać o ich pielęgnację? To bardzo ważne. Sprawdź, jak robić to poprawnie.

Pędzle do makijażu – zadbaj o nie!

Dbasz o pielęgnację, używasz wyselekcjonowanych kosmetyków do twarzy, a mimo to kondycja Twojej cery wciąż wydaje się pozostawiać wiele do życzenia? Powodów może być mnóstwo, a wśród nich – brudne pędzle do makijażu! Niestety bardzo często zapominamy o tym, jak ważne jest ich regularne mycie. To błąd, który może nas sporo kosztować. Jeżeli promienny wygląd cery jest dla Ciebie ważny, dowiedz się, jak czyścić i dbać o pędzle do makijażu!

Regularne mycie pędzli

Nie jest tak, że wystarczy zadbać o pędzle raz na dłuższy czas. Bardzo istotna jest tu regularność. Właściwie po każdej aplikacji podkładu na pędzlu zostają resztki. Wynika z tego, że pędzle, którymi nakładasz kosmetyki płynne, koniecznie powinnaś czyścić codziennie, czy też po prostu po każdym użyciu, jeżeli nie zawsze się malujesz. Inaczej ma się sprawa w przypadku kosmetyków sypkich. Pędzle, którymi aplikujesz cienie do powiek czy bronzer, wystarczy czyścić co kilka użyć. Przy codziennym makijażu dobrze wypracować sobie rutynę i pędzle do kosmetyków sypkich myć raz w tygodniu.

Czym myć pędzle do makijażu?

Za pędzle niejednokrotnie płacimy sporo pieniędzy. Nic dziwnego, że czasami boimy się je umyć w strachu przed zniszczeniem. Bez obaw – jeżeli sięgniesz po odpowiednie produkty, Twoim pędzlom nic złego się nie stanie. Warto zaznaczyć, że do pędzli wykonanych z naturalnego włosia eksperci proponują konkretne preparaty. Jest jeden prosty sposób, który dobrze sprawdzi się zarówno w przypadku pędzli naturalnych, jak i tych z włosia syntetycznego. Do mycia wybierz delikatny kosmetyk – na przykład szampon dla dzieci. Dobrze sprawdza się także mydło na bazie naturalnych składników.

Etapy mycia pędzli do makijażu

Zacznij od umycia pędzla pod bieżącą wodą. Nie powinna być ona ani gorąca, ani zimna – najlepsza będzie po prostu ciepła. Używając wybranego wcześniej kosmetyku, na przykład mydła, delikatnie umyj włosie. Uważaj, żeby nie zamoczyć trzonka pędzla oraz skuwki – mogłoby to doprowadzić do ich zniszczenia. Jeżeli chcesz je wyczyścić, zrób to delikatnie za pomocą wacika. Po myciu nadchodzi czas na suszenie – tylko nie rób tego na kaloryferze! Nie używaj również do tego suszarki do włosów. Umyte pędzle połóż na ręczniku papierowym i pozwól im tak schnąć jak najdłużej. Najlepiej całą noc. Dobrym pomysłem jest wykorzystanie także specjalnych osłonek, które sprawią, że Twoje pędzle zachowają swój kształt. Nie zapomnij także o dezynfekcji. Samo mycie nie wystarcza. Tu pomocny okaże się odpowiedni płyn do tego służący.

Jak o nie dodatkowo zadbać?

Eksperci nie mają wątpliwości. O pędzle do makijażu warto dbać nie mniej niż o włosy. Co jakiś czas nałóż na nie odżywkę, która zmiękczy ich włosie! Pamiętaj, że dbając o swoje pędzle, dbasz także o kondycję skóry twarzy oraz o jakość swojego makijażu. Trudno wykonać nieskazitelny make-up, kiedy nie mamy pod ręką czystych pędzli.

Źródło: pixabay.com/kinkates

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak outsourcing stacji monitorowania może przyczynić się do obniżenia kosztów Twojej firmy?
Jak outsourcing stacji monitorowania może przyczynić się do obniżenia kosztów Twojej firmy?
Dowiedz się, jak właściwie zorganizowany outsourcing stacji monitorowania może obniżyć koszty w Twojej firmie, podnosząc jednocześnie jej efektywność.
Jak technologia monitoringu pojazdów przyczynia się do zwiększenia efektywności floty?
Jak technologia monitoringu pojazdów przyczynia się do zwiększenia efektywności floty?
Odkryj, jak technologia monitoringu pojazdów może zwiększyć efektywność floty, oszczędzając czas i zasoby. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.
Co może świadczyć o chorobach stawów?
Co może świadczyć o chorobach stawów?
Dowiedz się, jakie symptomy mogą wskazywać na problemy ze stawami. Zrozum, kiedy powinieneś skonsultować się ze specjalistą oraz jak prawidłowe diagnozowanie może zapobiegać poważnym komplikacjom.
Ostatnie wpisy