Jak poprawnie stosować róż do policzków?

Makijaż i moda
<strong>Jak poprawnie stosować róż do policzków?</strong>
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Róż do policzków doda lekkości

Róż do policzków, stosowany jako wykończenie makijażu, sprawia, że wyglądamy i czujemy się młodziej. To bardzo dziewczęcy dodatek, który sprawi, że cera nabierze zdrowego wyglądu i będzie wyglądać na dużo młodszą niż jest faktycznie. Róż to obecnie także bardzo modny kosmetyk, po który sięgają styliści z całego świata. Niektóre panie, jednak boją się go używać, gdyż obawiają się efektu przekoloryzowania i wręcz cyrkowego efektu, który można uzyskać, jeśli stosujemy róż w nieprawidłowy sposób. Jak zatem prawidłowo wybrać róż odpowiedni do naszego typu urody i jak prawidłowo go aplikować na policzki?

Róż odpowiedni do typu urody

Każdy z nas jest inny, tak samo każdy z nas ma swój nietypowy i niepowtarzalny odcień skóry. Można jednak wyróżnić wśród tak wielkiej różnorodności, osoby, które mają ciepły oraz chłodny typ urody. Osoby tzw. „ciepłe”, lepiej czują się w złocie, złote dodatki wydobywają ich blask, a złota biżuteria o wiele bardziej wtapia się w ich urodę. Takie osoby, powinny zdecydowanie korzystać z ciepłych odcieni różu – róże z dodatkiem odcieni morelowych, dających wrażenie ciepła. Natomiast osoby z „chłodnym” typem urody – które lepiej czują się w dodatkach wykonanych ze srebra – raczej lepiej będa się prezentować i czuć z różem w tonacji zimnej, odcienie brudnego różu z nutką niebieskiego lub fioletu, znacznie lepiej wkomponują się w ten rodzaj urody. Oczywiście reguły te są typowo teoretyczne, tak naprawdę najlepiej na własnej skórze sprawdzić odcienie różu i wybrać ten, który będzie dla nas idealny. Zasady są przecież po to, aby je łamać, a każda z nas z pewnością sama idealnie dobierze swój ulubiony róż.

Ważna prawidłowa aplikacja

Dobra aplikacja różu – to bardzo istotny element makijażu. Źle nałożony róż, bez względu na to jakby dobrze nie był dobrany, może zwyczajnie zrobić nam wizualną „krzywdę”. Istnieją różne szkoły, ktore mówią jak prawidłowo aplikować róż do policzków. Sposób aplikacji różu zmienia się także wraz z nowymi, nastającymi trendami. Jednym z popularniejszych trendów w nakładaniu różu do policzków, jest podkreślanie z jego użyciem górnych partii kości policzkowych, wykonując poziomą kreskę. Inna teoria każe nakładać róż jedynie na tzw. jabłuszka policzków, okrężnymi ruchami, przypominającymi kółka. Tak naprawdę, to w jaki sposób nakładamy róż – zależy od indywidualnych preferencji i w dużej mierze od morfologii naszej twarzy. Warto wypróbować obydwie metody aplikacji różu i wybrać tę, która wizualnie lepiej odpowiada naszym rysom twarzy i bardziej nam się podoba.

Dobry pędzel do różu

Róż na policzki zazwyczaj nakładamy używając w tym celu odpowiedniego pędzla. Można to robić oczywiście palcami, ale jest to mniej higieniczne i możemy nabawić się nieestetycznych, różowych plam, jeśli nie mamy wprawy w rozcieraniu różu palcami. Wybierane pędzle do różu zazwyczaj są szerokie – co na samym początku wcale nie jest najlepszym rozwiązaniem, gdyż możemy zaaplikować róż na zbyt dużej powierzchni twarzy. Lepiej dla początkujących użytkowniczek różu, sprawdzą się mniejsze, i węższe pędzle o większej precyzji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać odpowiednią nawierzchnię dla twojego nowego kortu tenisowego
Jak wybrać odpowiednią nawierzchnię dla twojego nowego kortu tenisowego
Podpowiadamy, jakie kryteria brane są pod uwagę przy wyborze nawierzchni do kortu tenisowego, aby służyła przez lata i odpowiadała wymaganiom graczy.
Rola architekta w procesie inwestycyjnym: Jak znaleźć odpowiedniego specjalistę?
Rola architekta w procesie inwestycyjnym: Jak znaleźć odpowiedniego specjalistę?
Wybór odpowiedniego architekta może być kluczowy dla sukcesu inwestycji. Oto kilka wskazówek, jak znaleźć odpowiedniego specjalistę.
Zarządzanie dokumentacją w procesie inwestycyjnym: jak efektywna komunikacja przyczynia się do oszczędności czasu i pieniędzy
Zarządzanie dokumentacją w procesie inwestycyjnym: jak efektywna komunikacja przyczynia się do oszczędności czasu i pieniędzy
Dowiedz się, jak efektywne zarządzanie dokumentacją w trakcie realizacji inwestycji wpływa na zasoby czasu i finansów. Odkryj praktyki i metody, które przyczyniają się do lepszej organizacji i komunikacji w zespole.
Ostatnie wpisy