Womenhobby > Artystyczne > Malowanie > Malowanie antystresowe, czyli jak w kreatywny sposób możesz się odprężyć
Malowanie

Malowanie antystresowe, czyli jak w kreatywny sposób możesz się odprężyć

Ostatnio na rynku plastycznym pojawiła się nowa propozycja – obrazy do samodzielnego malowania. Jest to wspaniała możliwość własnoręcznego wykonania dzieła sztuki nawet w przypadku, gdy uważamy, że nie posiadamy do tego talentu.

To, że obcowanie ze sztuką ma właściwości terapeutyczne, wiadomo od dawna. Od kilku lat ogromnie popularne są kolorowanki dla dorosłych, teraz dostępne niemal w każdej księgarni czy sklepie papierniczym. Do tego wystarczy zestaw kredek lub flamastrów i mamy odstresowujące zajęcia na co najmniej kilka, kilkanaście wieczorów.

Gotowe podobrazia i płótna mają już naszkicowany obraz a kolory, których powinniśmy użyć, są dokładnie oznaczone za pomocą numerów. Dzięki temu, przy pomocy farb, wody i pędzelka stworzysz dzieło sztuki, które przyozdobi salon, sypialnię czy korytarz w domu Twoim lub Twojej rodziny czy przyjaciół, jeśli im go podarujesz.

Wzorów i możliwości jest mnóstwo, ceny zaczynają się mniej więcej od 29 złotych za gotowe podobrazie z np. naszkicowaną już mandalą. Możesz wybierać wśród wzorów geometrycznych, abstrakcji, przedstawień figuralnych, portretów, pejzaży czy kopii znanych i popularnych obrazów. Kto wie, może dla Ciebie będzie będzie to tylko trening przed samodzielnym tworzeniem?

Przeczytaj też: Bezglutenowe, niskokaloryczne i smaczne. Poznaj przepis na zdrowe ciasteczka

Zdjęcie główne: Rifgi Ali Ridho/ unsplash.com

Polecane wpisy
ArtystyczneMalowanie

Odkrywanie podświadomości poprzez malowanie: inspiracje i wpływ psychoanalizy na sztukę

Zanurz się w fascynujący świat sztuki i psychologii, odkrywając, jak malowanie może odkryć naszą podświadomość. Dowiedz się o inspiracjach zza kulis i wpływie psychoanalizy na sztukę.
Czytaj więcej
Malowanie

Jak zacząć przygodę z rysowaniem: poradnik dla początkujących

Rysowanie to wspaniałe hobby, które pozwala nam na kreatywne wyrażanie siebie i rozwijanie umiejętności artystycznych. Jeśli chcesz nauczyć się rysować, ale nie wiesz, od czego zacząć, ten poradnik dla początkujących jest dla Ciebie.
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *