Womenhobby > Makijaż i moda > Jak dobrać dla siebie okulary korekcyjne – poradnik dla początkujących
Makijaż i moda

Jak dobrać dla siebie okulary korekcyjne – poradnik dla początkujących

Artykuł sponsorowany

Pierwszym krokiem do znalezienia idealnych okularów korekcyjnych jest zrozumienie, jak różne aspekty, takie jak kształt oprawek, materiał i rodzaj soczewek, wpływają na komfort noszenia i ostrość widzenia. W tym artykule przedstawimy praktyczne porady, które pomogą Ci dokonać właściwego wyboru.

Wybór odpowiedniego kształtu oprawek

Dobranie odpowiedniego kształtu oprawek może znacząco wpłynąć na twój wygląd. Warto rozważyć kilka kryteriów, które pomogą Ci dokonać właściwego wyboru. CONTEMPO, lider na rynku optycznym w Krakowie, szczegółowo podchodzi do tej kwestii, pomagając swoim klientom dobierać idealne okulary:

  • Owalna twarz – Matchują do niej prawie wszystkie rodzaje oprawek. Szczególnie dobrze komponują się, jednak, kształty prostokątne lub okrągłe.
  • Kwadratowa twarz – Idealny kształt oprawek dla takiej twarzy to okrągłe lub owalne, które złagodzą ostry kształt twarzy.
  • Okragła twarz – Prostokątne oprawki pomogą zrównoważyć kształt twarzy, dodając jej trochę kątów.
  • Serce – Najlepiej wyglądają oprawki o kształcie odwróconej gruszki.

Dobierając okulary w CONTEMPO, pamiętaj, aby kształt oprawek harmonizował z kształtem Twojej twarzy. Zrozumienie relacji między nimi pomoże Ci podkreślić swoje atuty i kształtować swój styl.

Rodzaje materiałów stosowanych w oprawkach

Klucz do dobrych okularów korekcyjnych leży w dobrym doborze materiałów oprawek. Tradycyjnie używane są trzy główne materiały: plastik, metal i tytan. Plastik jest lekki i wygodny, co czyni go idealnym materiałem dla osób, które cenią komfort. W dodatku jest dostępny w szerokiej gamie kolorów, co pozwala dostosować okulary do indywidualnego stylu.

Metalowe oprawki to z kolei wynik połączenia trwałości i elegancji. Mogą dodawać charakteru kreowanemu wyglądowi, ale są cięższe od plastikowych. Wiele osób uważa jednak, że dodają one okularom klasy i wyrafinowania. Jeżeli dla Ciebie liczy się wytrzymałość i lekkość, powinieneś się zainteresować tytanem. Jest to jeden z najwytrzymalszych materiałów stosowanych w produkcji oprawek, przy tym niezwykle lekki. Tytan oferuje równie dużo trwałości, co metal, ale jest znacznie lżejszy, co przekłada się na komfort noszenia. Wybierając rodzaj materiału na oprawki, ważne jest, aby zważyć zarówno zalety, jak i wady każdego z nich.

Dobieranie soczewek do okularów korekcyjnych

Dobór odpowiednich soczewek okularowych jest kluczowym krokiem w procesie wyboru idealnych okularów korekcyjnych. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów soczewek, a decyzję o wyborze należy podjąć po przemyśleniu indywidualnych potrzeb i preferencji. Rodzaje soczewek różnią się między sobą materiałami, z jakich są wykonane, a także właściwościami optycznymi.

Soczewki organiczne, wykonane z lekkiego, odpornego na uderzenia plastiku, są jednym z najczęstszych wyborów. Są one lekkie, komfortowe i idealne dla osób z aktywnym trybem życia. Inną opcją są soczewki szklane, które są bardzo odporne na zarysowania, ale mogą być cięższe. Materiały soczewek mogą być także indywidualnie dobrane, weźmy na przykład soczewki wykonane z poliwęglanu, które są ultra-lekkie i ultra-odporne. Wybór materiałów soczewek, takich jak szkło, poliwęglan, czy plastik, powinien opierać się na preferencjach użytkownika dotyczących wagi, wytrzymałości i komfortu. Pamiętaj jednak, że bez względu na wybór, kluczowe jest, aby soczewki były odpowiednio dopasowane do Twojego stylu życia i potrzeb.

Polecane wpisy
Makijaż i moda

Jak wybrać idealne rękawiczki jednorazowe do twojego gabinetu kosmetycznego?

Odkryj, jak dobierać idealne rękawiczki jednorazowe do gabinetu kosmetycznego, tak by zapewnić optymalny komfort i bezpieczeństwo podczas zabiegów.
Czytaj więcej
Makijaż i moda

Zakup doskonałej pary szpilek dla siebie. Praktyczne porady i trendy od Brilu.pl

Odkryj tajniki dobierania perfekcyjnej pary szpilek. Dowiedz się, jakie modele są na topie i jak wybierać obuwie, aby łączyło styl z komfortem.
Czytaj więcej
Makijaż i moda

Czy naturalne kosmetyki są lepsze dla twojej skóry?

Dowiedz się, dlaczego naturalne kosmetyki mogą przynieść korzyści dla twojej skóry. Czy naturalne składniki są rzeczywiście delikatniejsze i zdrowsze?
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *